HTML> vesmír
Home Log in Kontakt Autor Zanech vzkaz English

Taxi

UK FHS Creek Hudba Literatura Knihy Film Cestovani Denik
   Site Map    About Site    Search

Vesmír

 


First alien encounter

Prosinec 1995, 3:00 - Marcey a Botler objevili první planetu - Gaciest planet 4,5 větší než Jupiter, další planeta 7 x větší než Jupiter s teplotou 80° C. Planety byly objeveny indirektně - skrze Dooplerův efekt: když se planeta přiblíží ke hvězdě, její světlo je modřejší, když se planeta vzdaluje, světlo hvězdy je červenější. Přímé sledování planet je v současnosti nemožné ze dvou důvodů: - velká zář slunce, v niž se planeta ztratí a vzdálenost. Space interferometr - dokáže ztlumit zář slunce. Aby dalekohled dokázal zaměřit planetu velikosti země, musel by mít průměr přes 100 m, což je 10 násobek současného největšího dalekohledu na Havaii. Vědci však na tohle vynalezli trik, sběrnice světla rotuje - rotací se zvětší její sběrná plocha. Interferometr - Planet Finder: bude hledat nové hvězdy u Jupiteru, kde je méně interplanetárního prachu.

Léto 1996 - first alien encounter,
meteorit z Marsu obsahující stopy fosilních organismů se našli na Antarktidě. Dle chemické analýzy - např. uschovaný plyn v meteoritu se shodoval s atmosférou s Marsu.

Vest Virginia - SETI předpokládá, že mimozemský signál by přišel na
microwave frekvenci, neboť je zde razantně nejméně rušivých elementů. Používá síť satelitů - největší: Arcíbo - 10 000 ft diametr, sleduje milion targetů. Centrální: Phoenix - sleduje cca tisíce targetů. SETI věří, že spíše zachytí signál jejich aktivity než  přímo zaslanou zprávu.

Voyager - za 50 000 let (16 km/s) se dostane k první hvězdě.

Nasa, FBI ani pentagon nemá protokol na meeteng ET. Otázku debatovala OSN. SETI - předpokládá, že by spíše měly mluvit jednotlivé národnosti, než jeden hlas.

Postoj náboženství k ET

Křesťanství - Řím, papež má vlastní dalekohled - obzervatoř, Castel Gandolfo (blízko Říma, Papežovo letní sídlo, dnes je zde ale skrz světelné znečištění (další křesťanská obzervatoř je i Arizoně). Roku 1986 - 300 let po upálení Galiliea  se papež omluvil za upáílení Galilea: církev byla nevyspěla a nyní již vítá astronomii
Korán - zmiňuje existence ET: mimo lidi z bláta jsou ještě existence z ohně, jež jsou na jiné planetě.
Hinduismus - je 14 planet s lidmi podobnými lidem.

úp

 

Front Line Asembly a side projecty

Fluke

Hotel Costes - Stephane Pompougnac

BT (Brian Transeau)

Vibrasphere

Ticon

Infected Mushroom

Yahel

Skazi

Cosma

Ekoplex

Artha

Templar

Basilisk

ko