Home Log in Kontakt Autor Zanech vzkaz English
 

Taxi

UK FHS Creek Hudba Literatura Knihy Film Cestováni Deník
   Site Map    About Site    Search

Skola

 

Referaty - asi spis stranka pro lidi z UK FHS, zaroveň ale i odkaz na knižky, který se celkem daly číst. Pripadny hodnoceni, kdyz sem ho mel po ruce, je tu pro spolužáky, aby veděli, jestli vůbec má cenu soubor stahovat.

1. Antropologie současných světů (Augé) Hodnoceni: 1

2. Český fašismus (Pasák) Super kniha. (Hodnoceni: Známka: 1, Přehledné a velmi slušné výpisky, zvláště v první části. jen doporučuji propracovat druhou republiku a politicko-kulturní aktivity za protektorátu)

3. Citadela (Exupery) - klasika, pokud tuhle knihu budete číst, tak ji dočtěte do konce!

4. Duchovní cesty islámu

5. Nemoc k smrti (Kierkegaard) - (Hodnocení: vyjimečně vyspěla práce), tahle kniha byla važně libovka, Kierkegaard rulez:)

6. Necasove uvahy I (Nietzsche) - prostě starej dobrej klasik, čte se to jedna radost. (Hodnocení: referát je v pořádku)

7. Necasove uvahy II

8. Pojednání o dějinách náboženství (Eliade) - opět bohovská kniha, kdo ji nečetl, jako by nebyl:) (Hodnoceni: 1)

9. Stat a narod v evropskych dejinach - tak tohle je hodně vostrá buk, bych ji doporučoval našemu Vaškovi, třeba by pak neměl ty svoje pitomý řeči. (Hodnoceni:2)

10. Mýtus o věčném návratu (Eliade)- tohle je práce z prvního semestru, tak opatrně:)

11. Počátky řeckého myšlení - taky jedna z mejch prvotin, ale celkem v klids kniha.

12. Zrození tragédie (Nietzsche)

13. Římské imperium - (Burián) Hodnoceni prof.: Referát je příkladný, pokud kolokvium proběhne řádně, výsledek musí být "výborně".

14. Elementární formy náboženství - (Hodnocení profesora: Referát je zcela vyhovující.)

15. Samanismus (Eliade) - Tahle kniha je absolutne peckozní. Kdo nečet - go ahead:) Zde jsou jen vypisky, nevím, na kolik jsou použitelný - takže stahování jen na vlastní nebezpečí.

16. Nietzsche (Kouba) - Docela dobry postoje k Nietzschemu, četlo se to dobře. Práce byla nakonec hodnocená za jedna.

17. Myslet sociologicky (Bauman)Knihy, který rozhodně nebyly špatný, ale už zaváněly přílišným akademismem atd., takže rozhodně další četbu už doporučuju zejména spolužákům.


18. Ekonomie v jedné lekci - Hodnoceni - plny pocet (2b) "Ok. A jak ste myslel tohle:Budete-li Hanlzitta číst, můžete nesouhlasit s jeho pohledem na zemědělce, neboť se starají o naši zem; jeho kritiku dovozu strojů do Afriky můžete brát jako neoprávněnou, neboť Afrika potřebuje nejprve změnu systému a příčinu povalečného růstu můžete vidět spíše v rozpadu zájmových skupin.

19. Ekonomický styl myšlení - Hodnoceni: odpovida zadání referatu - jeden bod ze dvou (u kolokvia sem ale bez větší námahy obhajil dvoubodovy hodnoceni)

Moje nepříliš vydařené trio jagelonců, prošlo s žádnou velkou slávou, u Seligove s odřenejma ušima.
20. Jagelonský věk v českých zemích II - (Hodnocení profesora:V referátu chybí reflexe autorova interpretačního a metodologického přístupu k tématu (viz anotace) (No jo, kdyz ja anotace zasasne nectu - ztata casu)). Z textu také nevyplývá pochopení principů, na jejichž základě Macek rekonstruoval sociální hierarchii "šlechty". Navržená známka: 2/3. Výsledná znm: 2)

21. Jagelonský věk v českých zemích IV - (Hodnocení profesora: Text práce je sice zatížen řadou formulačních neobratností (mel sem tam stihy, kdyz upravoval kilometrovy souveti, neco uz sem opravil, ale neco tam mozna jeste zustalo), v zásadě se ale jedná o přijatelnou práci, která v přiměřeném rozsahu pojednává o všem podstatném z referované publikace..)

22. Jagelonský věk v českých zemích III - A DéKáčko u Seligové, ufff, to byl vážně boj a prošel za lidovku (3), takže opatrně.

23. Rodina našich předků - Tohle byla strašně nudná kniha, plná radobyvědeckých hesel, usinal sem pořád nudou a jen shrnout o čem to vlastně je bylo max na co sem se zmohl. Kniha ma sice jen kolem 90 stránek se spoustou obrázků a tak to výpadá jako levný kredity, ale pozor!!!!! Udělat referoš na tuhle knihu je peklo!!! (Hodnoceni: za dva, Váš referát je pojat spíše jako velmi stručné výpisky, bez snahy o promyšlenější interpretaci tématu. Většina kapitol je jen povrchně nastíněna. Při přípravě na kolokvium tedy dbejte na to, abyste dokázal o každém tématu souvisle promluvit.

Někde mám ještě urbana, najdu.


Filozofie
25. Filozofie symbolických forem II (Cassier) - Hodnoceni 2.

26. Otevřená společnost I (Popper) - Hodnoceni 2. Skvělá kniha, mlask.))

27. Úvod do hermeneutiky (Gordin) Návrh 1-2b/2. (Konečná znánka: 2) Jakkoliv je předností referátu stručnost a relativní přehlednost, je až příliš tezovitý, stručný, postrádá hlubší rozpracování alespoň nějakého problému hermeneutiky. V kolokviuu se zaměřte na tyto body 1)jak vysvětlíte Heideggerovo "předporozumění bytí"? Jaký má význam pro hermeneutiku? Jaký je v tomto ohledu vztah mezi rozuměním a poznáním založeným na logice výroku? 2)Jaké je Gadamerovo pojetí pravdy? 3) Jak Gadamer obhajuje universalistický nárok hermenutiky? V čem se v tomto ohledu liší od dekonstrukce J. Derridy?


Bakule: Teoretický model širšího využití post-mixových zařízení v domácnostech a obchodech s potravinami jako alternativa k baleným nápojům (A theoretical model of broader use of the post-mix facilities in households and grocery stores as an alternative to packaged baverages) některý formality mi v zaveřečném finishi trochu utekli, ale obsahove to snad ujde -- uvidim v zaří

Jeste par knih pribude, az je najdu...


 

Front Line Asembly a side projecty

Fluke

Hotel Costes - Stephane Pompougnac

BT (Brian Transeau)

Vibrasphere

Ticon

Infected Mushroom

Yahel

Skazi

Cosma

Ekoplex

Artha

Templar

Basilisk