VUP Page

Orbital

Je anglické duo bratrů Phil a Paul Hartnoll (Sevenoaks, Kent) hrající si se styly: Techno, ambient techno, trance, acid house, rave, electro.. IDM (Artcore, Braindance). Hrají od 90. let a myslím že v roce 2004 se brejkli a 2009 se nějak zas dali dohromady. Název orbital je ve smyslu orbital motorway (ring road, loop) - alegoricky má odkazovat okruh kolem Londýná, konkrétně na jeho Jihozápadní část, která byla centrem ravu v dobách acid house.

----
M25 je číslo dálnice - okruhu kolem Londýna o délce 188 km: jeden z největších okruhů na světě (někdy se jako větší udává okruh kolem Belína A10). Má převážně 6 pruhů v jednom směru, v některých případech - u křižovatek - 12, v odlehlejších částech vyjimečně 4 pruhy. Okruh se začal navrhovat roce 1905, vpoválečných letech se navrhy začaly realizovat. 1973 začaly vážnější konstrukce a 1986 byl okruh spojen.
----

Ačkoliv jejich stránky orbitalofficial.com - nejsou nijak zazračný, jsou alespoň průběžně aktualizovaný a skupina na nich řekne něco o sobě a svých postojích, což nebývá typický. Většinou stránky - jako obvykle - končí jako odkazy ke koupi jejich hudby.

Halcyon On and On - song mi hodně připomíná typický 90. leta anglickýho techna jako např. Spiral Tribe. Vocal BTW šefí Kristy Hawshank, která btw2 zpívala pro BTho, nebo Delerium (FLA).